Měření rychlosti internetu
Měření rychlosti internetu je nejlepší provádět na zařízení, které je připojené k routeru kabelem. Dále pak záleží, jak staré vaše připojené zařízení je a jakou rychlost je schopno přijmout. Měření na Wi-Fi může být zkreslené vzdáleností či překážkami, které jsou mezi vysílačem a přijímačem. I tak můžete zjistit, zda na konci bytu nebo o patro níže máte signálu dost, či nikoliv. Pokud zjistíte, že je signálu málo, navštivte sekci Služby a zařízení, kde nabízíme řadu řešení, jak signál v domě či členitém bytě vyřešit k naprosté spokojenosti.
Časté otázky k internetu
Pro správné měření je nutné vždy využít režimu tzv. certifikovaného měření, přičemž jediným přípustným způsobem měření je připojení vašeho uživatelského zařízení (PC, notebook) přímo ke koncovému zařízení (routeru, resp. modemu) nebo do koncového bodu sítě (pokud umožňuje přímé připojení uživatelského zařízení bez nutnosti konverze), a to kabelem (nikoli pomocí Wi-Fi), za dále definovaných podmínek. Rychlost internetu v konkrétním zařízení, např. připojení Wi-Fi může ovlivňovat řada faktorů, jakými jsou např. vzdálenost od Wi-Fi zařízení, překážky či stáří a schopnost konkrétního zařízení využít dostupnou rychlost.
Odpověď je jednoduchá. Velikost našich antén/vysílacího výkonu volíme tak, aby spoj i za hustého deště fungoval. Pokud je instalace provedena kvalitně s dodržením technologického postupu, je rychlost bezdrátového internetu na počasí a roční době takřka nezávislá.
Díky kvalitním Wi-Fi routerům si můžete připojit veškeré počítače, televize, mobily či další zařízení, které doma máte. Obecně platí, že technické limity dnešních routerů nijak neomezují provoz v běžné domácí síti. Záleží samozřejmě i na rychlosti internetu, kterou si objednáte. Rychlost ovlivňuje i stáří zařízení, které se k internetu připojuje.